Domácí

Léčba po covidu-19: Podívejte se na seznam bylinek, které vám pomohou

Léčba po covidu-19: Podívejte se na seznam bylinek, které vám pomohou
Zdroj: Profimedia

Rekonvalescenci po nemoci covid-19 mohou zkvalitnit bylinky, které posílí imunitní systém. Podle bylinkářky Jarmily Podhorné je důležité zaměřit se na nervovou soustavu, dýchací cesty a trávící ústrojí. Pomoci mohou některé tinktury z rostlin, nebo lépe z jejich pupenů.

Maralí kořen

Léčba bylinkami se často využívá například v Číně nebo ve Vietnamu. "Přímo imunitu výborně posílí maralí kořen. Adaptaci má též na stres, což je v dnešní době přínosné. Dále snižuje hladinu cukru a cholesterolu, působí proti vzniku depresí a je vynikajícím afrodiziakem," popsala Podhorná.


Kustovnice čínská

Kustovnice zlepšuje srdeční činnost a další životně důležité funkce. Posiluje také plíce, játra, podporuje krvetvorbu, odstraňuje bolesti pohybového aparátu, stimuluje nervový systém a je celkovou tonifikací a posilou organismu.

Rakytník řešetlákový

Podle terapeuta Jiřího Janči je rakytník nejlepším řešením nejen při oslabení organismu, ale také při revmatismu u ekzémů a chřipky. Je velmi účinný proti bakteriím a vhodný je i při řešení problémů se zrakem.

Související obsah

Černý rybíz

Výtažky z černého rybízu mají vynikající účinky při snížené funkci nadledvinek. Pomáhají v boji s alergiemi, řešit sennou rýmu, ekzémy, černý rybíz je vhodný ke zlepšení hypertrofie prostaty a zmírňuje také cysty na vaječnících.

Líska

Bylinky mohou pomáhat i při problémech s dýchacími cestami, které provází virová onemocnění. Příznivě působí na játra a doléčení po virové žloutence. "Líska obnovuje činnost plic, zlepšuje rozedmu plic. Je vhodná též při neurovegetativní dystrofii – psychické labilitě," upozorňuje Podhorná.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Krátká zpráva

Evropský parlament udělil Sacharovu cenu Alexeji Navalnému

Evropský parlament udělil ve středu Sacharovu cenu za svobodné myšlení ruskému opozičnímu předákovi Alexeji Navalnému. Ten je momentálně vězněn v ruském vězení. Parlament ocenil jeho boj za svobodu a demokracii.

Píše se na Deník.cz