Naše Česko

Město se bojí sucha, tak obnovuje staré studny. Pomůže to zahrádkářům

Na Brněnsku obnovují staré studny. Radnice příměstských částí se tak snaží bojovat se suchem a nabízejí obyvatelům a zahrádkářům alternativu k běžné vodovodní síti.

V příměstské části Brno Líšeň se rozhodli bojovat se suchem a přitom pomoci zahrádkářům i místním. Rekonstruují staré a nefunkční obecní studny a pumpy.

"Máme 28 studní, které máme v evidenci, a musíme se o ně starat. Většina z nich je naprosto nefunkční, takže je potřeba vyměnit buď pumpovací zařízení, nebo dokonce udělat nějaké opravy," uvedl Martin Příborský, místostarosta části Líšeň.

V nejbližší době by měli mít obyvatelé Líšně k dispozici 10 funkčních obecních studen. Podle nákladů a zájmu obyvatel se radnice rozhodne, jestli zrenovuje i ty zbývající. "Není to pitná voda, ale právě na to zalévání si myslím že je to ideální zdroj," doplnil Příborský.

Související obsah

Studny nedávno obnovovali i v Tuřanech anebo v městské části Brno Jih. "Vodní zdroje jsou velice vzácné a určitě bychom se o ně měli starat," zakončil Příborský. Místní starostové a radní svorně potvrzují, že hnacím motorem pro obnovu starých vodních zdrojů je obava ze sucha.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Radim Bánovský, ts, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz