Domácí

V centru Prahy vzplál byt, vyjelo několik jednotek hasičů. Doprava stála

V Lidické ulici v centru Prahy začalo ve středu odpoledne hořet v jednom z domů. Na místo okamžitě vyrazilo více jednotek hasičů, kteří se kromě požáru samotného pustili také do evakuace. Zásah zkomplikoval na přibližně dvě hodiny dopravu na frekventované ulici. Jeden člověk se zranil.

Požár a zásah s ním spojený způsobil velké problémy v dopravě, provoz se na místě podařilo obnovit až po přibližně dvou hodinách.

"V ulici Lidická zasahujeme u požáru bytu v obytném domě. Na místě je několik jednotek," informoval na twitteru krátce po 15. hodině mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

O několik minut později doplnil, že na místě se rozběhla evakuace a záchrana lidí. "Požár je ve druhém patře, používáme jeden vodní proud," upřesnil Kavka. Informace o mrtvých či zraněných v tu chvíli neměl.

Před 16. hodinou hasiči uvedli, že z domu zachránili čtyři lidi, rozebírají stropy a dohašují. Mluvčí záchranky Jana Poštová bez bližších podrobností oznámila, že se při zásahu jeden člověk zranil.  

Související obsah

Policejní mluvčí Jan Daněk pro TN.cz před 16. hodinou řekl, že podle jeho informací začalo v bytě hořet v kuchyni a evakuováno muselo být celkem devět lidí. "Jsme na místě, kvůli zásahu jsme zastavili dopravu," zmínil.

Záchranná služba podle informací TV Nova k požáru vyslala velkokapacitní vůz Atego. Záběry, které hasiči zveřejnili na sociálních sítích, ukazují, že zásah v místě zastavil městskou hromadnou dopravu mezi oběma břehy Vltavy. Dopravní podnik na svém webu uvedl, že výpadek se týká tramvajových linek 4, 5, 7, 10, 16 a 21. Následně spoje přesměroval na objízdné trasy a cestující požádal, aby v zablokovaném úseku využili metro.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz