Domácí

Část dětí se vrátila do mateřských škol, roušky nosit nemusí

Od pondělí se do lavic vrátili studenti posledních ročníků vysokých škol a středoškoláci s praktickou výukou. Mateřské školy se pro všechny děti otevřely jen v krajích s příznivou epidemickou situací. Děti nemusí nosit roušky, ani se nebudou muset testovat.

Od pondělí se do škol vrátila praktická výuka pro všechny středoškoláky a také poslední ročníky vysokých škol. "Ve škole jsem vlastně nebyl téměř rok a je to problém, protože my se doma ty praktické věci nenaučíme. Nenaučíme se dekorativní výmalby," přiblížil student střední odborné školy na Jarově Petr Šiller.

V Karlovarském, Královéhradeckém a Plzeňském kraji se také otevřely pro všechny děti mateřské školy, dětské skupiny a lesní školky. Děti nemusí nosit roušky, ani se nebudou muset testovat. Jednou týdně se ale musí testu podrobit pracovníci těchto zařízení. 

Související obsah

Do školky se některé děti vrátily například také ve Starém Plzenci. "Jsme určitě rádi, že můžeme otevřít, protože víme od rodičů, že dětem už školka chybí. Máme pro děti připravené spousty akcí," uvedla ředitelka školky Zdeňka Staňková.

Většina zaměstnanců mateřské školy už je naočkovaná první dávkou vakcíny. Personál musí ale i nadále nosit respirátory.

Související obsah

V dalších krajích se pro mateřské školy zatím nic nemění. Důvodem je skutečnost, že je v nich více než 100 nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních 7 dní.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Další rozvolnění, řada přišla hlavně na školy. Podívejte se na reportáž televize Nova:

V pondělí otevřely i vysoké školy. Jak to vypadalo, se podívejte ve videu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz