Zahraničí

Z vesmírné stanice se vrátili čtyři astronauti. Návrat jim dvakrát zrušili

Na Zemi se lodí Crew Dragon Resilience společnosti SpaceX v neděli vrátila čtyřčlenná americko-japonská posádka. Ta strávila přibližně půl roku na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS).

Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) už dvakrát odložil návrat posádky. Loď Crew Dragon Resilience po zhruba půlročním pobytu na oběžné dráze přinesla zpět americké astronauty Michaela Hopkinse, Victoria Glovera a Shannon Walkerovou a jejich japonského kolegu Soičiho Nogučiho.


Původně NASA naplánovala přistání na středu 28. dubna. Kvůli špatné předpovědi počasí v oblasti státu Florida, kde měli astronauti přistát, to však úřad zrušil. V neděli byly povětrnostní podmínky příznivé.

Související obsah


Přistání ve vodách Mexického zálivu proběhlo v neděli v 8:57 středoevropského času. 

Posádka SpaceX Crew Dragon se připravovala na návrat na Zemi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz