Koronavirus

Koronavirus má v Česku další mladou oběť! Ženě bylo pouhých 22 let

Koronavirus má v Česku další mladou oběť! Ženě bylo pouhých 22 let
Zdroj: TV Nova

Epidemická situace se v Česku začíná posouvat k lepšímu, přesto si koronavirus vyžádal další mladou oběť. Jedná se o mladou ženu z Moravskoslezského kraje, které bylo teprve 22 let.

Ve statistikách ministerstva zdravotnictví se ve středu objevila informace o úmrtí ženy ve věku 15-24 let, která byla nakažená koronavirem. Podle údajů z ministerstva bylo ženě teprve 22 let a pocházela z Moravskoslezského kraje, přesněji z okresu Nový Jičín.

Jedná se tak už o pátou oběť covidu-19 ve věkové kategorii 15-24 let. Dvě z obětí byli nezletilí kluci, kterým bylo 16 a 17 let. Od začátku pandemie v Česku zemřelo s covidem 29 421 lidí.

Související obsah

Přehled úmrtí osob s onemocněním COVID‑19 dle KHS podle věkových skupin, pohlaví a kraje místa bydliště:

V České republice na nákazu koronavirem už zemřely také tři děti. První obětí byla holčička z Plzeňska, které bylo 8 let. Na začátku března pak zemřel 11letý chlapec, který pocházel z Chomutovska.

Nejvíce lidí zemřelo v kategorii 75-84 let - celkem 11 062. Ve věkové skupině 85+ bylo 7765 mrtvých. Největší počet obětí hlásí v Moravskoslezském kraji, a to 3394.

Očkování v Česku se rozšiřuje, systém se otevírá pro lidi nad 50 let. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Soudní dvůr EU: Rusko je zodpovědné za vraždu Litviněnka

Za smrt Alexandra Litviněnka je zodpovědné Rusko, uvedl Soudní dvůr EU. Bývalý ruský agent, ze kterého se později stal občan Británie, zemřel v Londýně v roce 2016 na otravu poloniem. Vyšetřování Spojeného království v roce 2016 došlo k závěru, že zabití pravděpodobně schválil prezident Vladimir Putin. Rusko nadále odmítá jakoukoliv spojitost se smrtí svého bývalého agenta.

Píše se na Deník.cz