Zahraničí

Tisíce lidí utíkají do barmské džungle, aby se naučily bojovat proti juntě

Tisíce lidí utíkají do barmské džungle, aby se naučily bojovat proti juntě
Zdroj: Profimedia

Tisíce dělníků, učitelů i lékařů opustily na protest proti vojenskému převratu v Barmě svá zaměstnání a utíkají do džungle. Učí se tam bojovat proti armádě, která se v únoru chopila moci a krvavě zasahuje proti demonstracím.

Nejen členové Hnutí za občanskou neposlušnost odešli na protest proti juntě ze svého zaměstnání. Ať už to jsou dělníci, inženýři, učitelé či lékaři. Způsob, jakým armáda zasahuje proti demonstracím je donutil k dalšímu kroku – učí se bojovat, informovala ve středu televize CNN.

Související obsah

Civilisté se uchýlili do džungle, kde prodělávají vojenský výcvik. Mnozí z nich pod vedením instruktorů Karenského národního svazu, nejstarší barmské povstalecké skupiny, která desítky let bojuje za své etnikum na jihovýchodě země. Za poslední dva měsíce zabili její členové údajně na dvě stovky vojáků.

Od chvíle, kdy se armáda počátkem února chopila moci, zabili vojáci na osm stovek demonstrantů i přihlížejících včetně dětí. Provádí tvrdé noční razie proti odpůrcům samozvaného vojenského režimu a odváží je neznámo kam.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz