Domácí

V pondělí nastane velké rozvolnění. Některé obchody chystají obří slevy

Už v pondělí se Česko dočká dalšího rozvolnění. Otevře se zbytek maloobchodů a také opravny obuvi, hodinářství, solária nebo autobazary. Stále ale bude platit, že uvnitř může být jen jeden člověk na 15 metrů čtverečních a majitelé budou muset dodržovat přísná hygienická opatření.

Zajistit dvoumetrové rozestupy, poklidit a doplnit regály. Obchody se připravují na znovuotevření po dlouhé době. Kromě zbylého maloobchodu, hodinářství, zlatnictví, nebo autosalonů se budou moci rozjet i lanovky a vleky. Ve Špindlerově Mlýně se rozjede lanovka až o nadcházejícím víkendu. Podle provozovatelů je v Krkonoších zatím málo turistů.

Od pondělí bude možné chytat barvu a vitamín D už i ze solárií. "Teď budeme doufat, že je tahle zpráva už konečná a otevřeme beze změn," svěřila se televizi Nova majitelka solária Růžena Slabá.

Majitelé zmíněných provozoven totiž počítali s rozvolněním už 26. dubna. A pak i 3. května. "Věříme, že tentokrát už to klapne," neztrácí optimismus majitel obchodu s jízdními koly a sportovní výbavou Jan Coufal.

Související obsah

 

V obchodech budou zákazníky vítat s otevřenou náručí. "Teď se mluví o tom, že kola nejsou. My jich máme plný krám a těším se, že zákazníci se přijdou podívat," slibuje si Coufal.

Kdo plánuje nákup oblečení nebo obuvi, má se na co těšit. "Okamžitě všechno půjde do brutálních slev. Některé vzory můžou jít až na nákupní cenu," prozradila majitelka obchodu s obuví Věra Justová. "My máme plné sklady, jedná se o jarní kolekci z minulého roku, podzimní i zimní kolekci," uvedl obchod s oblečením.

V některých obchodech se změní pouze to, že z regálů s doposud neprodejným zbožím zmizí pásky. V provozovnách bude platit už známé pravidlo – jeden člověk na 15 metrů čtverečních. Povinností uvnitř zůstávají také respirátory.

Naopak venku je už ale budeme moci odložit. A to tam, kde je možné dodržet dvoumetrové rozestupy.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Soudní dvůr EU: Rusko je zodpovědné za vraždu Litviněnka

Za smrt Alexandra Litviněnka je zodpovědné Rusko, uvedl Soudní dvůr EU. Bývalý ruský agent, ze kterého se později stal občan Británie, zemřel v Londýně v roce 2016 na otravu poloniem. Vyšetřování Spojeného království v roce 2016 došlo k závěru, že zabití pravděpodobně schválil prezident Vladimir Putin. Rusko nadále odmítá jakoukoliv spojitost se smrtí svého bývalého agenta.

Krátká zpráva

Kanadské volby podle předběžných odhadů vyhrál Justin Trudeau

Liberální strana získá v kanadských parlamentních volbách dostatek křesel, aby vytvořila další menšinovou vládu, předpovídá veřejnoprávní televize CBC. Konzervativci v čele s Erin O'Toolem už uznali porážku. Liberály vede 49letý Justin Trudeau, který poprvé zvítězil ve volbách v roce 2015. Podle CBC liberálové obsadí okolo 157 křesel z celkových 338, tedy stejně jako v roce 2019. Pro většinu v parlamentu je potřeba získat 170 křesel.

Píše se na Deník.cz