Krimi

Policie dopadla bývalého fotbalistu Janečka, zamířil rovnou do věznice

Policie po více než roce a půl dopadla odsouzeného podvodníka světového formátu, a to bývalého profesionálního fotbalistu Davida Janečka. Už jako hráč podvedl řadu spoluhráčů, ligových rozhodčích, dokonce i pražskou Spartu. Teď se zaměřoval na hotely, kde po něm zůstávaly velké škody.

Jako slavný filmový vrchní, byl i Janeček noční můrou všech hoteliérů v Česku. A podobně jako inženýr Vrána se i on jednou nechal vyfotit s majiteli penzionu, které podvedl. Nechával za sebou ale i další stopy.

"Po osobě pátralo celkem pět krajských ředitelství v rámci celé České republiky a dva soudy," uvedl mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Rok a půl měl být ve vězení za jiné podvody. Jeho finta mu ale stále vycházela. Naposledy v Praze.

"Tvrdil, že dělá trenéra ve Sláviii, že jezdí všude po světě, má manažera, který ho dohazuje, kde je potřeba, a že tady potřebuje dlouhodobé ubytování," upřesnil fintu manažer hotelu Martin Cvrček. V hotelovém pokoji zůstala po Janečkovi škoda zhruba 130 tisíc.

Související obsah

Muselo se tam vymalovat, položit nový koberec a také objednat úplně nový nábytek. "Jsem v gastronomii 30 let a takhle zdemolovaný pokoj jsem viděl poprvé. Zakálený celý pokoj, rozbité šuplíky, křeslo, talíře. A komoda, ta byla úplně pryč," popisuje Cvrček spoušť po Janečkovi.

Když si recepční uvědomila, že hosta zná z reportáží, už byl pryč. "Na Nově jsme viděli, že vystupuje jako trenér, tak nám bylo jasný, že to byl on," dodal Cvrček. Když pak hotelový fantom dostal infarkt, v nemocnici už svou identitu neutajil.

Z hotelu Marianeum se Janeček dobelhal až do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí v Praze. "Osoba byla zatčena a dopravena do věznice," řekl mluvčí policejního prezidia. Jeho příběh tak končí vlastně stejně jako v české komedii. A k odpykávanému trestu mu přibudou další.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz