Krimi

Policie dopadla bývalého fotbalistu Janečka, zamířil rovnou do věznice

Policie po více než roce a půl dopadla odsouzeného podvodníka světového formátu, a to bývalého profesionálního fotbalistu Davida Janečka. Už jako hráč podvedl řadu spoluhráčů, ligových rozhodčích, dokonce i pražskou Spartu. Teď se zaměřoval na hotely, kde po něm zůstávaly velké škody.

Jako slavný filmový vrchní, byl i Janeček noční můrou všech hoteliérů v Česku. A podobně jako inženýr Vrána se i on jednou nechal vyfotit s majiteli penzionu, které podvedl. Nechával za sebou ale i další stopy.

"Po osobě pátralo celkem pět krajských ředitelství v rámci celé České republiky a dva soudy," uvedl mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Rok a půl měl být ve vězení za jiné podvody. Jeho finta mu ale stále vycházela. Naposledy v Praze.

"Tvrdil, že dělá trenéra ve Sláviii, že jezdí všude po světě, má manažera, který ho dohazuje, kde je potřeba, a že tady potřebuje dlouhodobé ubytování," upřesnil fintu manažer hotelu Martin Cvrček. V hotelovém pokoji zůstala po Janečkovi škoda zhruba 130 tisíc.

Související obsah

Muselo se tam vymalovat, položit nový koberec a také objednat úplně nový nábytek. "Jsem v gastronomii 30 let a takhle zdemolovaný pokoj jsem viděl poprvé. Zakálený celý pokoj, rozbité šuplíky, křeslo, talíře. A komoda, ta byla úplně pryč," popisuje Cvrček spoušť po Janečkovi.

Když si recepční uvědomila, že hosta zná z reportáží, už byl pryč. "Na Nově jsme viděli, že vystupuje jako trenér, tak nám bylo jasný, že to byl on," dodal Cvrček. Když pak hotelový fantom dostal infarkt, v nemocnici už svou identitu neutajil.

Z hotelu Marianeum se Janeček dobelhal až do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí v Praze. "Osoba byla zatčena a dopravena do věznice," řekl mluvčí policejního prezidia. Jeho příběh tak končí vlastně stejně jako v české komedii. A k odpykávanému trestu mu přibudou další.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz