Domácí

Rotační výuka na ZŠ brzy skončí. Podívejte se, kdy se začnou děti učit normálně

Děti se již brzy začnou vracet ke klasické výuce. Některé třídy budou už od 17. května fungovat bez rotační výuky. Další se k nich přidají 24. května. V pondělí to oznámil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga (za ANO) na tiskové konferenci po jednání vlády.

Situace v České republice se v souvislosti s koronavirem nadále zlepšuje, vláda proto v pondělí oznámila další kroky v rozvolňování ve školství. Už příští týden by zejména na prvním stupni měla skončit rotační podoba výuky.

"Od 17. května budou bez rotací fungovat 1. stupně základních škol po celé České republice, 2. stupně pak v krajích Pardubický, Plzeňský, Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Středočeský a v Praze," oznámil ministr školství Robert Plaga.

Od 24. května, pokud se bude situace i nadále zlepšovat, by pak měl fungovat druhý stupeň základních škol bez rotací v celé České republice. Ministr také počítá s obnovením teoretické výuky bez rotací na středních školách.

Související obsah

Vláda současně oznámila, že se rozvolnění dočkáme také u restaurací či v kultuře. Od 17. května se otevřou za určitých podmínek zahrádky restaurací, bude také možné rozjet některé kulturní akce. Přehled všech opatření, která se budou měnit, najdete ZDE.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz