Domácí

Jágr a Hnilička zamíří za premiérem, řešit budou opatření ve sportu

S další vlnou rozvolnění by se měli dočkat i sportovci, počítá se například s tím, že ve vnitřních prostorách budou moci lidé sportovat jen po dvojicích a s testem, skupiny budou maximálně desetičlenné, na tribuny by se za určitých podmínek mohli vrátit diváci. O pravidlech chce jednat předseda Národní sportovní agentury, který se ve čtvrtek vydá společně s Jaromírem Jágrem a dalšími zástupci halových sportů za premiérem Andrejem Babišem (ANO). Chtějí ho přesvědčit o výraznějším rozvolnění.

Situace v souvislosti s koronavirem se v Česku pomalu lepší, v případě, že to vydrží, nás od 17. května čeká další vlna rozvolnění, tentokrát by se to mělo výrazněji dotknout i sportu. Řada lidí si ale myslí, že jsou opatření pro sport vůči jiným odvětvím nevyvážená.

Další rozvolňovací balíček počítá s tím, že venku bude dohromady moci sportovat až 20 lidí v jedné skupině. Uvnitř se počítá se sportem ve skupinách po deseti lidech v režimu 1:1, nutností bude negativní test, dvojice od sebe budou muset udržovat desetimetrové rozestupy. Na jednoho člověka by mělo připadnout 15 metrů čtverečních. Na tribuny by se v omezeném režimu a za dodržování hygienických pravidel mohli vrátit diváci.

V oblasti kultury se ale například počítá s tím, že se venkovních akcí bude moci za určitých podmínek zúčastnit až 700 diváků.

S nastavenými pravidly nesouhlasí nejen organizátoři sportovních akcí, opatření chce s premiérem Andrejem Babišem řešit i předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička, podpořit by ho v jednání měl i Jaromír Jágr a další zástupci halových sportů. Setkání se uskuteční ve čtvrtek.

Související obsah

Hnilička uvedl, že je návrat k halovým sportům úspěch, i tak by byl ale pro jiné nastavení pravidel. "Není to úplně optimální, jak jsme si představovali, nicméně beru to jako první krok vstřícným směrem ke sportům, které je možné provozovat především vevnitř," popsal Hnilička.

NSA se nezdá například pravidlo, podle kterého by musely dvojice ve vnitřních prostorech udržovat odstup od ostatních. Některá vnitřní sportoviště jsou totiž podle něj natolik velká, že se s nimi dá pracovat, jako by šlo o venkovní sportoviště.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Krátká zpráva

Evropský parlament udělil Sacharovu cenu Alexeji Navalnému

Evropský parlament udělil ve středu Sacharovu cenu za svobodné myšlení ruskému opozičnímu předákovi Alexeji Navalnému. Ten je momentálně vězněn v ruském vězení. Parlament ocenil jeho boj za svobodu a demokracii.

Píše se na Deník.cz