Domácí

"Ruský Lidl“ chce dobýt západní Evropu. Obchody plánuje i v Česku!

"Ruský Lidl“ chce dobýt západní Evropu. Obchody plánuje i v Česku!
Zdroj: Profimedia

Ruský maloobchodní řetězec Mere (součást společnosti Svetofor), který chce konkurovat diskontům jako je například Lidl, plánuje dobýt západní Evropu. Zákazníky láká především na nízké ceny. Brzy bychom se mohli dočkat pobočky také v České republice.

Zboží za ceny o 20 % nižší než u konkurence. Právě na to láká maloobchodní řetězec Mere. Ve snaze konkurovat diskontům jako je například Lidl nebo Aldi se nyní snaží proniknou na evropský trh a otevřít nové prodejny.


Diskont, kterému se přezdívá "ruský Lidl,“ nalezneme už například v Polsku nebo Německu. Novinkou jsou pobočky ve Velké Británii, kde nyní hledají zaměstnance. Prodejen bychom se brzy mohli dočkat také v České republice.

Související obsah


Společnost totiž plánuje rozšířit svou působnost také do Francie, Španělska, Itálie, Řecka nebo právě do Čech. Tyto projekty se však realizují velmi pomalu a zatím není jasné, kdy Mere na tyto trhy pronikne.


Obchody se snaží uspět se strategií, kdy si lidé velmi levně nakoupí zboží přímo z palet, často si jej vybalí sami přímo z kartonových krabic. To je velký rozdíl oproti zavedeným diskontům. Ty se totiž v poslední době snaží nabízet kvalitní potraviny často za vyšší cenu nebo také čerstvé zboží.


"Snažíme se zaplnit mezeru na trhu. Nemáme žádné konkurenty,“ myslí si jeden z obchodníků řetězce Mere Pavels Antonovs.

Po několika měsících se v Česku otevřely obchody. Podívejte se, jak to vypadalo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz