Domácí

"Ruský Lidl“ chce dobýt západní Evropu. Obchody plánuje i v Česku!

"Ruský Lidl“ chce dobýt západní Evropu. Obchody plánuje i v Česku!
Zdroj: Profimedia

Ruský maloobchodní řetězec Mere (součást společnosti Svetofor), který chce konkurovat diskontům jako je například Lidl, plánuje dobýt západní Evropu. Zákazníky láká především na nízké ceny. Brzy bychom se mohli dočkat pobočky také v České republice.

Zboží za ceny o 20 % nižší než u konkurence. Právě na to láká maloobchodní řetězec Mere. Ve snaze konkurovat diskontům jako je například Lidl nebo Aldi se nyní snaží proniknou na evropský trh a otevřít nové prodejny.


Diskont, kterému se přezdívá "ruský Lidl,“ nalezneme už například v Polsku nebo Německu. Novinkou jsou pobočky ve Velké Británii, kde nyní hledají zaměstnance. Prodejen bychom se brzy mohli dočkat také v České republice.

Související obsah


Společnost totiž plánuje rozšířit svou působnost také do Francie, Španělska, Itálie, Řecka nebo právě do Čech. Tyto projekty se však realizují velmi pomalu a zatím není jasné, kdy Mere na tyto trhy pronikne.


Obchody se snaží uspět se strategií, kdy si lidé velmi levně nakoupí zboží přímo z palet, často si jej vybalí sami přímo z kartonových krabic. To je velký rozdíl oproti zavedeným diskontům. Ty se totiž v poslední době snaží nabízet kvalitní potraviny často za vyšší cenu nebo také čerstvé zboží.


"Snažíme se zaplnit mezeru na trhu. Nemáme žádné konkurenty,“ myslí si jeden z obchodníků řetězce Mere Pavels Antonovs.

Po několika měsících se v Česku otevřely obchody. Podívejte se, jak to vypadalo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz