Koronavirus

Další pacient s indickou mutací v ČR? V ostravské nemocnici skončil diplomat

Další pacient s indickou mutací v ČR? V ostravské nemocnici skončil diplomat
Zdroj: Profimedia

Do Fakultní nemocnice Ostrava ve čtvrtek přivezli z Polska českého diplomata, který se v Indii nakazil koronavirem. Jeho stav je stabilizovaný, v současné době leží v izolaci ve speciálním podtlakovém pokoji a čeká na testy.

Českého diplomata převezli na Kliniku infekčního lékařství. Podle mluvčí nemocnice Petry Petlachové leží ve speciálním podtlakovém pokoji, který má zamezit, aby se jakýkoliv virus šířil z místnosti ven. 

"Stav muže je stabilizovaný," sdělila TN.cz s tím, že nyní ho čekají testy a další vyšetření. "Na základě výsledků lékaři rozhodnou o dalším postupu," dodala Petlachová.

Související obsah

Ministerstvo zahraničí zopakovalo, že česká ambasáda v Dillí využila k evakuaci pracovníka polského zvláštního letu. Jako důvod uvedlo jeho zdravotní stav a komplikace spojené s covidem-19.

Český diplomat byl nejprve hospitalizován ve Varšavě. Nebyl totiž schopný bezpečného převozu do Česka. "Mohu potvrdit, že dnes byl tento diplomatický pracovník zastupitelského úřadu v Dillí převezen do Fakultní nemocnice v Ostravě. Jeho zdravotní stav se postupně lepší. Repatriace tedy proběhla v pořádku," sdělila ve čtvrtek mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová.

Kdyby se u diplomata potvrdila indická mutace koronaviru, šlo by nejméně o třetí případ, který museli hygienici v Česku řešit. Už dříve v Praze potvrdili indickou mutaci u člověka z Indie a potvrzen je i případ této varianty v Hradci Králové. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz