Domácí

Otevřou se bazény, sportovat bude moct víc lidí. Uvnitř i venku

Podle výsledků aktuální schůzky premiéra Andreje Babiše (ANO) s vrcholnými představiteli tuzemského sportu to vypadá, že již brzy se za pohybem bude moci vydat mnohem více lidí. I když musí vše ještě schválit vláda, tak zatím se počítá nejen s navýšením počtu lidí, kteří se naráz budou moci pohybu oddávat, ale i s obnovením amatérských soutěží. A to ještě tento měsíc. Na jednání sněmovního výboru pak hlavní hygienička prozradila, že by se mohly venkovní bazény otevřít už na konci května, vnitřní 14. června.

Podle informací TV Nova premiér doprovázený hlavní hygieničkou Pavlou Svrčinovou na schůzce, které se účastnil i hokejista Jaromír Jágr nebo šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička, dohodl další větší rozvolnění ve sportu na pondělí 24. května.

K tomuto datu se má počet lidí na venkovních sportovištích zvednout na padesát a na těch vnitřních na tři desítky. A od posledního květnového dne má následovat ještě mnohem masivnější povolení pomyslných opratí.

Související obsah

Od pondělí 31. května se totiž podle výsledků schůzky má zvednout počet maximálně sportujících uvnitř na rovnou stovku a venku na stovky dvě. Zároveň se má také obnovit činnost amatérských sportovních soutěží, které mají dlouho kvůli epidemii covidu-19 nucenou přestávku.

Že rozvolnění ve sportu proběhne právě takhle, by měla na svém pondělním jednání posvětit vláda. Nyní jsou vnitřní sportoviště uzavřena, venku může být maximálně šest dvoučlenných skupin navzájem od sebe vzdálených.

Informace TV Nova potvrdil na twitteru posléze i přímo premiér. Zároveň přiblížil i rozvolnění sportu od následujícího pondělí.

Odpoledne se pak na sněmovním výboru pro zdravotnictví řešilo otevření plaveckých bazénů. To zatím podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) představuje riziko, je ale v plánu povolit provoz v letní sezóně. "Léto bez vody není dobré léto," komentoval ministr rozvolňování na schůzi sněmovního výboru.

"Co se týká plaveckých bazénů, náš plán je venkovní plavecké bazény, přírodní koupací místa 31. května a uzavřené bazény a ostatní wellness procedury 14. června, pokud to dovolí epidemiologická situace" doplnila informace o plaveckých bazénech hlavní hygienička Pavla Svrčinová.

Od 17. května se nejspíš otevřou fitness centra. Bližší informace se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz