Zahraničí

Čech najel s ohromnou lodí do mostu v Nizozemí, škody jsou velké

Čech najel s ohromnou lodí do mostu v Nizozemí, škody jsou velké
Zdroj: Profimedia

V neděli ráno začaly opravy mostu v nizozemském Groningenu, do kterého narazila německá loď Bodensee. Za kormidlem měl být český kapitán, podle policie nebyl během nehody pod vlivem drog nebo alkoholu.

Zatím není jasné, jestli 59letého kapitána, který je podle portálu rtvnoord.nl z České republiky, policie obviní, vyšetřování nehody ukázalo, že nebyl pod vlivem alkoholu nebo drog, neobjevily se ani žádné technické závady na lodi.

Loď do mostu narazila krátce po půlnoci v noci na sobotu, uzavřen je pro veškerou dopravu, i když pěší a cyklistická část podle všeho poškozena nebyla.

Místní uslyšeli v noci ohromnou ránu, domy v blízkosti se podle rtvnoord.nl otřásaly. Když vyběhli ven, uviděli jen, že je most výrazně posunutý a poškozený.

Související obsah

Při nehodě se nikomu nic nestalo, nizozemská média nicméně hovoří o velkých škodách. Nejde o první nehodu, při které do tohoto mostu narazila loď.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz