Domácí

V Benešově strhli dům, do vedlejšího udělali díru. Podobně to skončilo i na Olomoucku

Hodně nepovedená demolice domu v pondělí zaměstnala záchranáře v Benešově. Kromě stavby určené ke zbourání šla totiž k zemi i stěna sousedního domu. Velmi podobný případ se navíc stal o víkendu i na Olomoucku.

S obrovskou dírou ve zdi skončil dům s prodejnou v Benešově, v jehož sousedství začala plánovaná demolice. Obchod tak nejspíš ještě dlouho neotevře. Kdo demolici zpackal, vyšetřuje policie.


Část domu na Olomoucku spadla poté, co v sousedství začaly kopat nové základy. Zpočátku se prý dařilo, pak ale domu, který s pozemkem sousedí, začaly praskat stěny, a dokonce se vysypal kus zdi. Z malých děr ale praskliny postupovaly dál, až se zřítila část štítu. Tamní obyvatelé chodili dům pozorovat.


"Došlo ke stabilizaci štítové zdi, nejdříve kovovou konstrukcí, pak i dřevem, a to po dohodě se statikem," řekl mluvčí hasičů Radek Buryánek.

Související obsah


Dům je ale neobyvatelný. Majitelka se statikem rozhodli o jeho demolici. Tu přijel zkontrolovat její bratr. V domě bydleli ukrajinští dělníci, a právě ti svoje obydlí teď musejí bourat. "Na místě naštěstí nedošlo k žádnému zranění osob, ani hasičů," dodal Buryánek.


I tam hasiči společně s policií vyšetřují, kde se při výkopech stala chyba. Jaká škoda vznikla, se zatím neví.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz