Domácí

V Benešově strhli dům, do vedlejšího udělali díru. Podobně to skončilo i na Olomoucku

Hodně nepovedená demolice domu v pondělí zaměstnala záchranáře v Benešově. Kromě stavby určené ke zbourání šla totiž k zemi i stěna sousedního domu. Velmi podobný případ se navíc stal o víkendu i na Olomoucku.

S obrovskou dírou ve zdi skončil dům s prodejnou v Benešově, v jehož sousedství začala plánovaná demolice. Obchod tak nejspíš ještě dlouho neotevře. Kdo demolici zpackal, vyšetřuje policie.


Část domu na Olomoucku spadla poté, co v sousedství začaly kopat nové základy. Zpočátku se prý dařilo, pak ale domu, který s pozemkem sousedí, začaly praskat stěny, a dokonce se vysypal kus zdi. Z malých děr ale praskliny postupovaly dál, až se zřítila část štítu. Tamní obyvatelé chodili dům pozorovat.


"Došlo ke stabilizaci štítové zdi, nejdříve kovovou konstrukcí, pak i dřevem, a to po dohodě se statikem," řekl mluvčí hasičů Radek Buryánek.

Související obsah


Dům je ale neobyvatelný. Majitelka se statikem rozhodli o jeho demolici. Tu přijel zkontrolovat její bratr. V domě bydleli ukrajinští dělníci, a právě ti svoje obydlí teď musejí bourat. "Na místě naštěstí nedošlo k žádnému zranění osob, ani hasičů," dodal Buryánek.


I tam hasiči společně s policií vyšetřují, kde se při výkopech stala chyba. Jaká škoda vznikla, se zatím neví.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Soudní dvůr EU: Rusko je zodpovědné za vraždu Litviněnka

Za smrt Alexandra Litviněnka je zodpovědné Rusko, uvedl Soudní dvůr EU. Bývalý ruský agent, ze kterého se později stal občan Británie, zemřel v Londýně v roce 2016 na otravu poloniem. Vyšetřování Spojeného království v roce 2016 došlo k závěru, že zabití pravděpodobně schválil prezident Vladimir Putin. Rusko nadále odmítá jakoukoliv spojitost se smrtí svého bývalého agenta.

Píše se na Deník.cz