Zahraničí

Indická poslankyně vyzývá k pití kravské moči, údajně chrání před covidem

Indická poslankyně vyzývá k pití kravské moči, údajně chrání před covidem
Zdroj: Profimedia

Indická poslankyně vyzvala občany, aby v rámci prevence před covid-19 pili kravskou moč. Sama jde příkladem a pár doušků bizarního medikamentu si dopřává každý den. Indičtí lékaři naopak naléhají na veřejnost, aby nepoužívala alternativní léčbu, informuje agentura RT.

Pragya Singh Thakurová, poslankyně z Bhopalu v Madhjapradéši, vychvaluje ve videu široce sdíleném na sociálních sítích přednosti pití kravské moči. "Když vypijeme moč indických krav, sníží to infekci v plicích," řekla poslankyně Thakurová a dodala: "Piji kravskou moč každý den. Proto teď nemám covid."

Poslankyně, která je členkou indické vládnoucí strany BJP, učinila toto prohlášení během návštěvy nemocnice, ve které dohlížela na dodávku 25 kyslíkových koncentrátorů. Navzdory hygienickým opatřením přednesla svůj projev bez ochrany dýchacích cest.

Související obsah

Ve stejně bizarní epizodě z počátku května zákonodárce BJP Surendra Singh také vyzval lidi, aby pili kravskou moč. Uvedl, že lidé by měli míchat 50 ml kravské moči se studenou vodou a denně ji pít, aby dosáhli "přirozené imunity" vůči viru. Zákonodárce si sám nahrál, jak připravuje svůj recept a pije ho. "Lidé by si měli pamatovat Boha a dělat to, co starší generace dělaly, aby takové věci léčily," řekl a zpochybnil vědecký pokrok proti viru.

Indičtí lékaři se pokusili vyvrátit tvrzení, že exkrementy svatého zvířete hinduismu jsou účinnou alternativní léčbou covid-19. "Neexistuje žádný konkrétní vědecký důkaz, že kravský hnůj nebo moč pracují na posílení imunity proti Covid-19, je to založeno výhradně na víře," Agentuře Reuters to minulý týden řekl dr. JA Jayalal, národní prezident Indické lékařské asociace.

Podle jeho slov je rozmazávání a konzumace těchto produktů spojeno se zdravotními riziky, kdy může docházet k přenosu dalších onemocnění ze zvířete na člověka. Během posledního měsíce čelila Indie obrovskému nárůstu případů covid-19. V pondělí úřady uvedly, že za posledních 24 hodin došlo k 281 386 případům, což je poprvé od 21. dubna, kdy denní přírůstek nakažených klesl pod 300 000.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz