Koronavirus

Skvělá zpráva! Vakcíny fungují proti mutacím koronaviru, tvrdí WHO

Skvělá zpráva! Vakcíny fungují proti mutacím koronaviru, tvrdí WHO
Zdroj: TV Nova

Vakcíny proti koronaviru, které jsou v současné době schválené a používají se v Evropě, jsou podle Světové zdravotnické organizace (WHO) schopné chránit před všemi mutacemi koronaviru.

S dobrou zprávou přišli odborníci ze Světové zdravotnické organizace. "Všechny varianty viru způsobující covid-19, které se dosud objevily, reagují na dostupné, schválené vakcíny,“ informoval šéf evropské pobočky WHO Hans Kluge.


V současné době se v evropských státech očkuje především vakcínami společností Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson. Některé země používají také například ruskou vakcínu Sputnik V.

Související obsah


Odborníky děsila zejména indická mutace koronaviru, která se objevila v řadě států. Z výzkumů vyplývá, že se tato varianta dokáže šířit velmi rychle. Vakcíny by však také na ni měly zabírat. "Je to hrozba plná neznámých,“ varovala Catherine Smallwoodová z WHO.


Přestože by očkovací látky měly být účinné a situace s koronavirem by se tak měla uklidňovat, podle expertů je třeba se mít stále na pozoru. "Přestože se zdravotní situace v Evropě zlepšuje, je stále potřeba se vyhýbat mezinárodnímu cestování. Hrozba totiž stále existuje,“ uzavřel Kluge.


Evropa bojuje s nedostatkem vakcín. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz