Koronavirus

Revoluce v testování! Nový antigenní test odhalí výsledek za 25 vteřin

Revoluce v testování! Nový antigenní test odhalí výsledek za 25 vteřin
Zdroj: Getty Images

Odborníci přišli s novým nejrychlejším antigenním testem na koronavirus a slibují nejen nízkou cenu, ale také vysokou účinnost. Výsledky bychom mohli znát po 25 sekundách. Testovat jej začnou britské aerolinky British Airways na svých zaměstnancích.

Přístroje, které vytvořily společnosti Pelican Diagnostics a Canary Global, vyhodnotí výsledky za 25 sekund po přiložení výtěru ze slin k senzoru. "Lidé totiž vzorek umístí do jednorázové snímací jednotky, která je přes systém bluetooth připojená k chytrému telefonu. Výsledky se následně zobrazí přímo v mobilní aplikaci,“ píše Sky News.


Podle odborníků má tento rychlý test podobnou účinnost jako RT-PCR testy. Nakažené odhalí s 98% přesností. Testy byly schváleny k užívání zdravotnickými institucemi v Evropské unii a Velké Británii. Firmy, které tento antigenní test vyvinuly, si od něj slibují zásadní změny.

Související obsah


"Test jsme vytvořili i s ohledem na odvětví cestovního ruchu. Tam jsou rychlost, přesnost a jednoduchost použití velmi důležité. Jde o zásadní parametry,“ myslí si ředitel společnosti Canary Global Raj Reddy.


Testovat jej začnou britské aerolinie British Airways na svých zaměstnancích. Letecká společnost už oznámila, že jako první na světě začne používat v současné době nejrychlejší antigenní testy. Podle šéfa British Airways Seana Doyla se aerolinky snaží zajistit cestujícím jednoduché a funkční testy.


"Tento nový ultrarychlý antigenní test mění situaci. Takže jsme rádi, že vývojáři spolupracují v testovací fázi právě s námi,“ nechal se slyšet Doyle.

Testovací místa praskají ve švech. Více se dozvíte v následující reportáži:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz