Zahraničí

Summit nejmocnějších mužů světa. Biden se poprvé setká s Putinem

Summit nejmocnějších mužů světa. Biden se poprvé setká s Putinem
Zdroj: Profimedia

Americký prezident Joe Biden se poprvé setká se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Schůzka proběhne už v červnu ve švýcarské Ženevě. Informaci přinesl v úterý portál Washington Post.

Celodenní summit je podle informací Washington Post naplánován na 16. června a bude zahrnovat širokou škálu témat, včetně jaderných zbraní, ruských zásahů do amerických voleb, změny klimatu a covidu-19.

Očekává se, že americký prezident Joe Biden vyjádří znepokojení také nad ruskými jednotkami, které se v posledních měsících shromažďují na ukrajinských hranicích. Tématem by mělo být také Bělorusko, které podle expertů v neděli uneslo civilní letadlo společnosti RyanAir.

Související obsah

Američtí představitelé neočekávají, že setkání přinese zásadní průlom ve vztazích mezi Spojenými státy a Ruskem. O obnovení vztahů mezi oběma zeměmi usiloval dlouhou řadu let bývalý americký prezident Barack Obama.

Podle odborníků půjde o možná nejdůležitější setkání, které americký prezident Joe Biden ve své funkci podstoupí. Oba muži se naposled setkali v roce 2011. Biden následně na Putinovo adresu prohlásil, že si myslí, že nemá ruský prezident "duši".

Biden si poprvé volal s Putinem. Řešili jaderné zbraně. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz