Zahraničí

Johnson & Johnson sníží dodávky vakcín do Evropy. Prý jen dočasně

Johnson & Johnson sníží dodávky vakcín do Evropy. Prý jen dočasně
Zdroj: Profimedia

Společnost Johnson & Johnson snížila objem dodávek svých vakcín proti covidu-19 do Evropy. Omezení ale má být pouze dočasné. V pondělí o tom na tiskové konferenci informovali zástupci Evropské komise, uvedla agentura Reuters.

Americká farmaceutická společnost Johnson & Johnson v příštích týdnech sníží dodávky vakcín proti onemocnění covid-19 do zemí Evropské unie. Původně přislíbenou dávku své látky by ale firma podle Evropské komise měla stihnout dodat do konce roku.

Podle mluvčího Evropské komise má být totiž výpadek pouze dočasný a společnost se má brzy vrátit ke standardnímu množství dodávek.

Související obsah

"Členské státy byly informovány o jistých zpožděních. Chápeme to ale tak, že se jedná pouze o dočasné snížení dodávek a můžeme očekávat, že brzy dojde k jejich opětovnému zvýšení," uvedl mluvčí Evropské komise na pondělní tiskové konferenci s tím, že komise věří, že v součtu za celý rok dodá společnost domluvené množství vakcín.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz