Koronavirus

Lidé si stěžují a zuří! Některé podniky musely zrušit očkování zaměstnanců

Hromadné očkování zaměstnanců muselo zrušit šest velkých podniků v Libereckém kraji. Firma, která ho měla zajistit, to na poslední chvíli odmítla provést. Rozčílení zaměstnanci se teď narychlo registrují jinde a někteří se rozhodli, že se očkovat vůbec nebudou.

Panu Hubkovi je 56 let a kdyby nečekal na podnikovou vakcinaci, už mohl mít první dávku vakcíny dávno za sebou. "Jsme se dozvěděli, že žádný očkování nebude. Já bydlím v Německu, pracuju tady a pravidelně se dohaduju s policií, buď s polskou nebo s německou, že jezdím do práce," vysvětlil.

Podnik chtěl očkováním přímo v závodu zaměstnancům ulehčit jejich dvanáctihodinové směny. Objednaná firma ale po měsíci příprav očkování zrušila. "Byly čtyři termíny, každý den jedna směna. A bylo by to v podstatě ve čtvrtek odbytý," přiblížil pan Hubka.

Místo toho teď v podniku s 600 zaměstnanci visí jen strohé oznámení."Je tam doslovně napsáno, že je očkování zrušeno na doporučení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha," popsal seřizovač Martin Vondrášek.

Související obsah

Podle ministerstva je leták lživý. "Jedná se o nepravdivou informaci. Pan ministr Vojtěch takový zákaz nevydal," sdělila mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová.

Podle ministerstva je důvod jiný. Firma si prý nepožádala o zřízení mobilního očkovacího místa, a proto nemůže v podniku očkovat.

Jednatel firmy, která měla v podniku očkování na starosti, své rozhodnutí veřejně komentovat nechce. Potvrdil pouze to, že očkování zastavil v daších pěti podnicích. Zaměstnancům teď nezbývá, než se zaregistrovat jinde a čekat. Někteří mohli mít vakcinaci dávno za sebou.

"Teď někam chtějí jet na dovolenou a musejí si to znovu shánět, aby to stihli. Výsledek je ten, že lidé volají a říkají: Už se nenecháme očkovat," sdělil Milan Šubrt z Asociace samostatných odborů ČR.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz