Domácí

Cestující ve vlaku napadl průvodčího. Zraněný muž skončil v nemocnici

Cestující ve vlaku napadl průvodčího. Zraněný muž skončil v nemocnici
Zdroj: TV Nova

Kolínští kriminalisté vyšetřují napadení průvodčího jedním z cestujících. Incident se měl stát při kontrole jízdenek ve vlaku na cestě mezi Pardubicemi a Kolínem. Podezřelého útočníka zadržela policie, průvodčí skončil v nemocnici.

Hlášení o incidentu dostali kolínští policisté ve středu krátce po poledni. Ve třetím vagonu dálkového vlaku měl mezi stanicemi Kolín a Pardubice napadnout cestující průvodčího. Na nádraží v Kolíně si pak pro muže, který měl útočit, přišli policisté.

"Policisté podezřelého muže eskortovali do cely předběžného zadržení. Incidentem se zabývají a v následujících dnech budou vyslýchat jak poškozeného, tak i podezřelého," sdělila TN.cz mluvčí kolínské policie Michaela Richterová.

Zraněného průvodčího odvezla záchranná služba do kolínské nemocnice. "Na nádraží dorazila posádka v půl jedenácté dopoledne. Muž byl krátkodobě v bezvědomí, měl poranění v oblasti obličeje s podezřením na otřes mozku," popsala TN.cz mluvčí kolínské záchranky Petra Homolová.

Související obsah

Podle zdravotníků utrpěl průvodčí středně vážné zranění a zůstal v nemocnici na pozorování. Podobných napadení v Česku stále přibývá. Podle mluvčího státní policie Ondřeje Moravčíka případů ublížení na zdraví ve vlacích a na nádražích evidovali v loňském roce šest, jen za letošní rok už dokonce patnáct.

Policie navíc žádá dva svědky středečního incidentu, muže a ženu, aby se přihlásili na kolínskou policii. Jejich svědectví by mohlo pomoci k objasnění případu. Policii mohou kontaktovat na lince 158 nebo na čísle 606 665 994.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz