Domácí

Otazníky kolem pohřbu Šafránkové. Rodina udělala zásadní rozhodnutí

Otazníky kolem pohřbu Šafránkové. Rodina udělala zásadní rozhodnutí
Zdroj: Getty Images

Rodina zesnulé Libuše Šafránková učinila první rozhodnutí o podobě posledního rozloučení. Věčná princezna českého filmu nebude mít pohřeb se státními poctami, jednání s ministerstvem kultury ale pokračují. Fanoušci pravděpodobně o možnost dát Popelce sbohem nepřijdou. S pozůstalými jedná i Činoherní klub a Národní divadlo.

Česko stále oplakává milovanou Popelku. Libuše Šafránková nečekaně naposledy vydechla ve středu. Fanoušci už se začínají ptát, kdy a kde se budou moct se svojí oblíbenou herečkou rozloučit.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) nabídl rodině pohřeb se státními poctami. Jenomže ta si ho podle informací TV Nova nepřeje. Jednání ale pokračují a nic není ztraceno.

S pozůstalými je v kontaktu i Činoherní klub nebo Národní divadlo. "Zatím se nic definitivně nerozhodlo, čekáme na stanovisko rodiny, co si bude přát," řekla TN.cz mluvčí "činoheráku" Linda Skarlandtová. Stejně na tom jsou i v národním.

Související obsah

Šafránková se narodila v Brně, ale vyrůstala ve Šlapanicích. I v tomto moravském městečku chtějí věčnou princeznu uctít, ale až po čase. "Respektujeme postoj Libuše Šafránkové, která si chránila soukromí. Proto pietní akce proběhne ne v horizontu dnů ani týdnů, ale až později, abychom nic nenarušili," uvedla starostka Šlapanic Michaela Trněná.

O konečné podobě rozloučení se Šafránkovou v Praze, na kterém by jí dali navždy sbohem všichni, kteří ji měli rádi, se pravděpodobně rozhodne v nejbližších dnech. Velkolepý pohřeb, jaký měl třeba Karel Gott, ale rodina zavrhla.

Související obsah

Podle hereččiny velké kamarády Evy Hruškové je to škoda. "Já si myslím, že by si to zasloužila nejen ona, ale i lidi, kteří ji milovali," řekla TV Nova.

Libuše Šafránková v pondělí oslavila 68. narozeniny. Odpoledne jela do Všeobecné fakultní nemocnice na pražském Karlově náměstí. Ve středu ráno zemřela.

Jaká byla Libuška Šafránková, když zhasly kamery. Kolegové vzpomínají:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz