Naše Česko

V Česku se otevírají multiplexy. Diváky čekají premiéry velkých trháků

S rozvolněním se u nás konečně po téměř roce otevřela i všechna kina a to včetně multiplexů. A na plátnech se tak objeví i odložené premiéry už natočených hollywoodských trháků.

Nový James Bond, Top Gun nebo Rychle a zběsile 9. To jsou nejočekávanější filmové novinky, které se kvůli pandemii nedostaly na plátno. A to kvůli pozdrženému natáčení a posunutým premiérám. Třeba v případě příběhu Jamese Bonda se to stalo hned třikrát.

Česká kina loni prodala jen třetinu vstupenek z toho, na co byla zvyklá před pandemií. Teď je ale čeká období doslova nabité premiérami. Jen do konce měsíce má v kinech startovat dvacítka nových snímků.

Související obsah

"Ty hotové projekty, které už teď měly generovat vysoké částky, stále leží někde uskladněné na páscích nebo disku a bohužel nevydělávají peníze," uvedl redaktor televize Nova Michal Čoudek.

Mezi filmy, které zatím čekají, kdy a jestli vůbec se dostanou do kin, je i několik desítek českých.

Související obsah

Kina včetně multiplexů se otevřela ve čtvrtek. A lidé si tak konečně mohli užít velké plátno a kvalitní zvuk. Kina ale zatím velkou návštěvnost nehlásí. Podle majitelů je to kvůli stále přetrvávajícím hygienickým opatřením.

V úterý zahájil koncertní sezónu palác Lucerna kapelou Chinaski. Podívejte se, jak vypadala atmosféra před startem koncertu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz