Zahraničí

Bývalý manažer obří české firmy zahynul při autonehodě

Bývalý manažer obří české firmy zahynul při autonehodě
Zdroj: Avast.com

Americký podnikatel Vince Steckler zahynul v úterý při autonehodě v Kalifornii. Steckler pracoval dlouhých 10 let jako generální ředitel české společnosti Avast. Po úspěšném podnikateli zůstala manželka Amanda a děti.

Společnost Avast ve čtvrtek oznámila, že její bývalý generální ředitel Vince Steckler zemřel 15. června ve věku 62 let při tragické autonehodě v kalifornském Irvine. Steckler stál v čele Avastu od roku 2009 a za jeho působení se firma stala jednou z největších v Česku s tržbami více než 800 milionů.


"Zpráva o náhlém odchodu Vince je zdrcující a slovy těžko dokážu vyjádřit, o jakou ztrátu se jedná pro nás všechny v Avastu. Vince byl vzor, který sdílel moudrost z mnohaleté kariéry v oblasti technologií a bezpečnosti, určoval tempo tím, že vždy vyžadoval to nejlepší od sebe i ostatních,“ uvedl generální ředitel Avastu Ondřej Vlček.

Související obsah


"Byl pro mě mentor, lídr i přítel s neopakovatelným smyslem pro humor. Chtěl bych v této těžké chvíli vyjádřit upřímnou soustrast jeho ženě a dětem. Nikdy na něj nezapomeneme.” Dodal Vlček.

Před příchodem do společnosti Avast pracoval Steckler jako viceprezident ve společnosti Symantec Corporation, kde měl na starosti celosvětový prodej v hodnotě 2 miliardy dolarů. Od ranného mládí se věnoval vývoji počítačového softwaru. Vince Steckler byl absolventem Kalifornské univerzity v Irvine, kde získal titul z matematiky a také z IT a počítačových věd.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Píše se na Deník.cz