Zahraničí

Americký prezident Biden truchlí, zemřel milovaný člen rodiny

Americký prezident Biden truchlí, zemřel milovaný člen rodiny
Zdroj: TV Nova

Americký prezident Joe Biden a jeho manželka Jill v sobotu oznámili, že zemřel jejich milovaný čtyřnohý přítel Champ. Německý ovčák žil s prezidentskou rodinou dlouhých 13 let.

Champ byl jedním ze dvou německých ovčáků žijících v Bílém domě společně s prezidentem a první dámou. V sídle amerického prezidenta tak zůstal už jenom druhý Mayor. "Naše rodina dnes ztratila milujícího společníka Champa. Bude mi chybět," napsal americký prezident na Twitter.

Champ žil v Bílém domě už v době, kdy Joe Biden zastával funkci viceprezidenta Spojených států amerických ve vládě Baracka Obamy. "Byl s námi při našich nejradostnějších i nejsmutnějších okamžicích. Velmi citlivě vnímal naše pocity a emoce," uvedl prezidentský pár v prohlášení.

Druhého psa Mayora Biden adoptoval z útulku v roce 2018. Německý ovčák se však musel z Bílého domu odstěhovat poté, co nejdříve kousl zahradníka a následně jednoho ze členů prezidentovi ochranky.

Související obsah

Tradice chovu domácích mazlíčků v Bílém domě sahá až k Jeffersonovi, který během svého prezidentství choval ptáka a pár medvíďat. V průběhu let se z prezidentských mazlíčků staly celebrity. "Přispívá to jejich image a zvyšuje dobrý dojem," řekl v roce 2017 pro CNN Ed Lengel, bývalý hlavní historik Historické asociace v Bílém domě a dodal, že zvířata tak pomáhají vytvářet v Bílém domě atmosféru rodiny.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz