Zahraničí

Putin a Biden jednali u společného stolu. Setkání hodnotí jako přínosné

Prezident Spojených států Joe Biden a jeho ruský protějšek Vladimir Putin ve středu jednali u společného stolu. Schůzka, která se konala v Ženevě, prý byla produktivní. Setkání bylo kratší, než se původně očekávalo.

Prezident Joe Biden i prezident Vladimir Putin si společné jednání pochvalují. Schůzka se obešla bez nepřátelského napětí a oba dva politici tvrdí, že byla přínosná.

Setkání trvalo asi tři hodiny, o trochu kratší dobu, než se očekávalo. Prezident Biden ale uvedl, že více času nebylo potřeba, protože ze schůzky vyplynulo, že oba prezidenti chtějí v budoucnu zlepšit vzájemné vztahy.

Podle očekávání nedošli k žádným velkým rozhodnutím. Ze summitu ale vyplynulo, že obě země vrátí do Moskvy a Washingtonu své velvyslance, kteří byli odvoláni kvůli vzájemným rozporům obou velmocí.

Důležitou částí summitu byla otázka kybernetických útoků. Prezident Putin odmítl tvrzení, že je za ně z větší části odpovědné Rusko a naopak řekl, že jich více podniká americká strana.

Související obsah

Prezidenti zmínili také plánované prodloužení dohody o regulaci jaderných zbraní. Spekulovalo se také o vzájemné výměně vězňů, na tom se ale prezidenti zatím nedohodli.

Oba po schůzce zamířili zpátky domů. Prezident Biden schůzkou s Vladimirem Putinem ukončil týden dlouhou návštěvu Evropy, která byla jeho první zahraniční cestou od nástupu do úřadu.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz