Domácí

Policie obvinila strojvůdce za srážku vlaků u Perninku. Hrozí mu 10 let

Policisté obvinili osmadvacetiletého strojvůdce vlaku z obecného ohrožení z nedbalosti. Muž měl podle závěrů vyšetřování loni v červenci vjet na trať u Perninku na Karlovarsku bez povolení dispečera a zavinit tragickou nehodu. Při srážce s dalším vlakem zemřeli dva lidé a 24 se zranilo. Muži hrozí až 10 let ve vězení.

Tragická nehoda se stala 7. července loňského roku na železniční trati u Perninku. "Při prověřování případu bylo zjištěno, že osmadvacetiletý muž jako strojvedoucí osobního vlaku po dojetí do stanice v Perninku na jednokolejné železniční trati neměl bez vážného důvodu splnit povinnosti uložené mu jízdním řádem a vnitřním předpisem provozovatele dané dráhy,“ informovala policejní mluvčí Eva Valtová.


Podle vyšetřování policistů navíc muž při odjezdu ze stanice neohlásil svůj odjezd dispečerovi a zároveň nepočkal na příjezd protijedoucího vlaku ze stanice Nové Hamry.

Související obsah


Karlovarští kriminalisté proto nyní zahájili trestní stíhání a obvinili osmadvacetiletého strojvedoucího ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. "V případě prokázání viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na 10 let,“ uzavřela Valtová.


Na začátku letošního roku navíc Drážní inspekce dospěla k závěru, že za tragédii nese zodpovědnost právě jeden ze strojvůdců. K tomu, že nehodu zapříčinila lidská chyba, dospěla také Správa železnic (SŽ).


Tragická nehoda si vyžádala dvě oběti a 24 lidí se zranilo. Událost se navíc odehrála v těžko přístupném místě. Zasahovaly tam všechny složky záchranného systému včetně letecké záchranné služby, a to i z Německa.

Související obsah


Záchranářům pomáhali také místní, kteří zraněným poskytli první pomoc a přenášeli je z těžko přístupného terénu.

Podívejte se na závěry Správy železnic v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz