Koronavirus

Koronavirus zmizel? Sedm okresů hlásí nula nových případů

Koronavirus zmizel? Sedm okresů hlásí nula nových případů
Zdroj: Getty Images

Nemoc covid-19 je v Česku na ústupu, což dokazují neustále klesající čísla nakažených. Některé okresy dokonce hlásí za posledních sedm dní nula nově nakažených na 100 tisíc obyvatel. V jiných částech republiky ale situace takhle růžová zatím není.

Rychle postupující očkování, hezčí počasí nebo postupné rozvolňování. To jsou jen některé faktory, které způsobily, že se covidová situace v České republice stále zlepšuje. 

V některých okresech dokonce za posledních sedm dní nezaznamenali jediný případ koronaviru. Konkrétně jde o okresy Cheb, Plzeň-sever, Beroun, Trutnov, Třebíč, Chrudim a Jeseník. 

Nejlepší a nejhorší okresy

Naopak nejhorší situace zůstává na Českokrumlovsku, které hlásí téměř 40 nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní. Celorepublikový průměr je přitom k 23. červnu číslo osm. 

Covid po okresech

Zdroj: MZ ČR

Více nakažených hlásí také Praha, která je třetím nejhorším okresem. V přepočtu na kraje je ale Praha dokonce úplně nejhorší. S výraznějším odstupem následují Jihočeský (9 nakažených na 100 tisíc), Ústecký (9), Středočeský (8,2) a Moravskoslezský kraj (8,2).

Související obsah

Situaci by mohly podle odborníků negativně zvrátit nové mutace. Obavy vzbuzuje hlavně mutace delta. Podle epidemiologa Romana Prymuly proti ní některé vakcíny účinkují výrazně méně.

Důležité je, aby lidé absolvovali obě dávky vakcíny. Brzy se budou moci očkovat také děti:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz