Domácí

Respirátory zůstávají dál, zmírnění na roušky Vojtěch odvolal!

Respirátory zůstávají dál, zmírnění na roušky Vojtěch odvolal!
Zdroj: TV Nova

Před pár dny ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) řekl, že zvažuje vládě navrhnout zmírnění protiepidemických opatření. Konkrétně to, že budou nově na některých místech stačit chirurgické roušky místo respirátorů. Nyní je ale vše jinak.

"S ohledem na aktuální vývoj epidemické situace jsme se rozhodli zatím nepřistoupit k nahrazení respirátorů chirurgickými rouškami ve vnitřních prostorách. Respirátory tedy zůstanou," uvedl před čtvrteční 16. hodinou Vojtěch na twitteru.

Zároveň ministr i objasnil, co ho vede k zatažení za pomyslnou brzdu. "Na posledních datech vidíme, že počty nových případů přestaly klesat, stagnují nebo se zhoršují. Týká se to Prahy a také evidujeme vyšší záchyty ve školách," zmínil Vojtěch.

Související obsah

Proto je podle něj na místě velká obezřetnost. "Vyčkáme se změnami dalšího vývoje," uzavřel ministr zdravotnictví. O víkendu přitom Vojtěch mluvil jinak a zmínil, že chirurgické roušky by mohli Češi nasadit místo respirátorů už od 1. července, tedy příštího čtvrtka. Zmírnění pravidel se přitom mohlo týkat i obchodů či hromadné dopravy.

Premiér Andrej Babiš (ANO) na konci května dokonce mluvil o tom, že by lidé mohli roušky i respirátory odložit úplně, třeba ve společných prostorách nákupních center.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz