Koronavirus

Potvrzeno: Cvičení funguje proti covidu. Pomůže i 10 minut týdně

Potvrzeno: Cvičení funguje proti covidu. Pomůže i 10 minut týdně
Zdroj: TV Nova

Nová studie potvrdila příznivý účinek tělesných aktivit jako prevenci před vážným průběhem nemoci covidu-19.

To, že fyzická aktivita je tělu prospěšná, není žádné tajemství. Její vliv na prevenci vzniku různých onemocnění je dávno znám. U koronaviru se však doposud o jasných pozitivních účincích na průběh nemoci jen spekulovalo.


Zlom přinesla studie publikovaná v časopise British Journal of Sports Medicine, která naznačuje, že rutinní pohybová aktivita může pomoci chránit lidi, kteří onemocní covidem-19, před vážným průběhem. Vědci též doporučují zařadit podporu fyzické aktivity do běžné lékařské péče.

 

Související obsah


Studie uvádí, že lidé, kteří byli trvale neaktivní, měli výrazně vyšší riziko hospitalizace, přijetí na jednotku intenzivní péče a úmrtí po onemocnění covid-19 než ti, kteří byli aktivní alespoň 150 minut týdně. Navíc se ukázalo, že stačí být aktivní více než 10 minut týdně, abyste měli výhodu před závažnými komplikacemi nebo úmrtím v důsledku covidu.


V rámci podpory fyzické aktivity mohou firmy poskytovat posilovny nebo členství ve fitness a přestávky na pohyb. Vlády pak skrze financování cyklostezek a stezek pro pěší mohou cíleně usnadnit zdravý pohyb.

hud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz