Zahraničí

Mohutné požáry v Kanadě pokračují, bylo nutné evakuovat stovky lidí

Západ Kanady zasáhla silná vlna veder. Vysoké teploty zemi sužují už několik dní, objevují se i mohutné požáry. Ve středu proto museli hasiči evakuovat dokonce celou vesnici.

Obyvatelé Lyttonu, který se nachází v provincii Britská Kolumbie zhruba 150 kilometrů severovýchodně od Vancouveru, museli ve středu opustit svoje domovy. Starosta Lyttonu Jan Polderman popsal pro agenturu AP, jak rychle se situace zhoršila: "Během 15 minut se oheň rozšířil úplně všude. Teď je v plamenech celá vesnice."

Evakuace začala až hodinu poté, co požár vypukl, protože nikdo nevěděl, jak rozsáhlý vlastně je. Hasiči následně uzavřeli silnice, které do vesnice vedly ze severu a z jihu, protože v blízkém okolí zaznamenali ještě další dva požáry.

Související obsah

Oheň lidem zkomplikoval život nejenom nutností evakuace. Někteří svědci totiž vypověděli, že v zasažené oblasti se nedalo nikam dovolat.


V Lyttonu rekordní teploty naměřili už minulou neděli. To atakovaly 46 °C. Další dny ale teploty pořád stoupaly. Nejhorší bylo úterý, kdy se teploty vyšplhaly až na bezmála 50 °C.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz