Zahraničí

Kanadu zasáhly rekordně vysoké teploty, zemřelo už přes 130 lidí

Už přes 130 lidí zemřelo kvůli vlně extrémních veder v Kanadě. Teploty v Severní Americe už několikátý den v řadě překonávají historické rekordy. V kanadské provincii Britská Kolumbie v úterý naměřili 49,5 stupně Celsia.

Když se řekne Kanada, většině lidí se vybaví spíše sněhové bouře a silný mráz. Takové horko, jaké je tam teď, lidé nikdy nezažili. "V motelu, ve kterém jsme byly ubytované nemají žádný led, což pro mě bylo něco otřesného a opravdu mě to naštvalo," uvedla Jonnie Maskalyová.


"Ano i moje dcera byla hodně znepokojená. Jsou ji teprve 2 týdny a úplně hořela. Často jsme ji koupali a snažili se ji zchladit. Ale bylo to obtížné," svěřila se Greta Englundová.

Související obsah


Všechny klimatizace a větráky jsou vyprodané. Lidé ve velkých městech si tak začali kupovat pobyty v klimatizovaných hotelových pokojích. "Bylo opravdu těžké chodit po městě a koukat po památkách. Nebyly jsme schopné vůbec nic dělat. Možná jen tak dát si sushi a vrátit se na hotel," vysvětlila Shelle Larsenová.


Podle klimatologů souvisí extrémní horko se změnou klimatu. "Desítky národů včetně Číny a USA se zavázaly, že do poloviny století sníží emise oxidu uhličitého. Pokud se to povede, nevrátíme se ke klimatu, které bylo dřív. Zabrání to ale tomu, aby se to v budoucnu ještě zhoršovalo," řekl vědec Seth Borenstein.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz