Domácí

Mohutný požár haly v Letňanech! Krotilo ho 14 jednotek hasičů

V pražských Letňanech vzplála v pátek nad ránem vstupní hala. Plameny zasáhly zhruba 150 metrů dlouhou část budovy. Bojovalo s nimi 14 hasičských jednotek, platil třetí stupeň poplachu. Před šestou hodinou se podařilo požár dostat pod kontrolu.

Vstupní hala na výstavišti v Letňanech se ocitla v plamenech po čtvrté hodině ráno. "Zasahujeme u požáru haly v Letňanech v ulici Beranových. Požár vstupní haly v plném rozsahu. Zasahujeme vodními proudy," informovala mluvčí pražských hasičů Lucie Jelínková.

Na místo vyrazilo 14 jednotek hasičů, platil třetí stupeň požárního poplachu. Hala je dlouhá přibližně 250 metrů, oheň zasáhl 150 metrů. Většina z ní šla k zemi.

Před šestou hodinou se podařilo plameny dostat pod kontrolu. "Požár se dál nešíří. Podařilo se nám ochránit vedlejší halu. Na místě máme vše pod kontrolou, a tak probíhá redukce jednotek," doplnila mluvčí.  Na místě zůstává šest jednotek.

Související obsah

Nejsou hlášení žádní zranění, ani není jasné, co bylo příčinou požáru. Ten se bude podle informací TV Nova dohašovat několik hodin. Na místě jsou i policisté.

"V hale probíhala výstava outdoorového vybavení. Nebyla naměřená zvýšená koncentrace nebezpečných látek z hoření," uzavřela Jelínková. Škoda se odhaduje na zhruba 100 milionů korun.

Ničivý požár muselo krotit 14 jednotek hasičů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz