Domácí

Zachraňte kina a divadla, nechte se očkovat, vyzval Čechy Zdeněk Svěrák

Na pozadí rostoucích počtů nakažených koronavirem a zpřísňování opatření promluvil k Čechům oblíbený herec a scénárista Zdeněk Svěrák. Ve videu řekl, že se nechal naočkovat a vyzval k tomu i ostatní.

Další z českých osobností, které podpořily očkování proti koronaviru, je herec Zdeněk Svěrák. Počet nakažený za posledních několik dní opět stoupá, ve čtvrtek přibylo o 70 případů více než před týdnem. Vláda proto také zpřísnila některá opatření.


Ve videu, na které se můžete podívat pod titulkem článku, se Svěrák snaží apelovat hlavně na milovníky kultury. "Jsem velmi dávno narozen, a ne tak dávno očkován. Jako herec se obracím především na vás, kteří máte rádi divadlo, film a hudbu. Očkování proti koronaviru je dobrovolná věc a já bych vás chtěl poprosit, abyste v sobě našli dobrou vůli a vybrali si některou z vakcín," vyzval.

Související obsah


"Čím víc nás bude, tím větší je naděje, že se na podzim zase nezavřou dveře divadel, biografů a koncertních síní, a neotevřou se dokořán dveře nemocnic," dodal.


Zdeněk Svěrák také prošel očkovacím centrem O2 Universum, aby divákům ukázal, jak celý proces vypadá a že se není čeho bát. Video zveřejnila skupina PPF, která je dlouholetým generálním partnerem Divadla Járy Cimrmana. Je také majitelem TV Nova.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz