Domácí

Co rozhodne volby? Podle politologů je ve hře hlavně zvládnutí koronaviru

Podle politologů rozhodne o výsledku podzimních voleb především to, jestli přijde další vlna koronaviru. Pro část voličů bude ale prý klíčové i jak se politici chtějí vypořádat s následky po pandemii. A mnoho lidí prý také oceňuje osobní kontakt s politiky během kampaně.

Podzimní volby budou podle politologů v podstatě referendem o Babišově vládě. Lidé budou hodnotit, jak zvládla pandemii koronaviru.


"Voliči se budou rozhodovat na základě pandemické situace a své nálady během měsíce září. Vláda si ještě může to skóre pokazit, " myslí si politolog Lukáš Jelínek. "Pokud by tady propukla další vlna epidemie, tak se lidem vrátí asociace z jara tohoto roku, " doplňuje Jiří Pehe.


Co tedy lidi opravdu zajímá? Jak to tu bude vypadat na podzim, ale i motivace k očkování a jeho stav.

Související obsah


Lidé už ale vyhlížejí i dobu po pandemii a zajímá je, jak se s jejími následky strany poperou. "Voliči budou velmi zohledňovat efektivitu státu, rychlost, schopnost jim pomoci, " domnívá se Jelínek.


Ve volbách také může rozhodnout to, jak budou politici v rámci předvolební kampaně chodit mezi lidi. "Lidé potřebují mít pocit, že se ti politici o ně skutečně snaží a jsou v kontaktu, " potvrzuje Pehe.

Související obsah


Jak moc koronavirová krize zamává s českou politickou, scénou se ukáže ve volbách do Poslanecké sněmovny 8. a 9. října.
 

mobi, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz