Zahraničí

V Polsku se zřítil do jezera vrtulník, záchranáři vytáhli z vody tři lidi

V Polsku se zřítil do jezera vrtulník, záchranáři vytáhli z vody tři lidi
Zdroj: Profimedia.cz

V Polsku se v úterý dopoledne zřítil do jezera soukromý vrtulník. Záchranářům se podařilo z vody vytáhnout tři lidi. Příčina pádu se vyšetřuje.

Tři lidi vytáhli z vody poté, co soukromý vrtulník v úterý ráno spadl do jezera v polské mazurské oblasti, informuje agentura AP.

Mluvčí místní policie Joanna Dawidczyk médiím řekla, že jeden člověk opustil vrak vrtulníku sám, další dva museli záchranáři z vraku vyprostit. Všechny tři pak převezli do nemocnice, z toho jednoho tam transportoval záchranářský vrtulník.

Související obsah

Proč se stroj zřítil, se vyšetřuje. Podle policejních potápěčů se potopil až od hloubky 12 metrů, takže bude těžké ho vytáhnout.

Letecká havárie se stala v úterý také v Rusku. Záchranáři od rána pátrali po ztraceném letounu Antonov An-29, na jehož palubě mělo být celkem 28 lidí. Zatím není jasné, co přesně se stalo, řídící věž ztratila s letadlem kontakt při přistávání. Podle všeho již byly nalezeny trosky letadla a nikdo z cestujících nepřežil.

Další letecká tragédie. U Prahy se zřítil malý vrtulník, dva mrtví. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz