Zahraničí

Trump zažaluje šéfy Facebooku, Twitteru i Googlu kvůli cenzuře

Bývalý prezident Spojených států Donald Trump ve středu oznámil, že se chystá zažalovat šéfy šéfy společností Facebook, Twitter a Google. Důvodem je prý cenzura uživatelů.

Trumpova hromadná žaloba má mířit na generální ředitele těchto tří společností, a to Marka Zuckerberga, Jacka Dorseyho a Sundara Pichaie, informuje BBC.

Účty bývalého amerického prezidenta byly na sociálních sítích totiž v lednu zablokovány. Trump má například na Facebooku dvouletý zákaz. Důvodem byly obavy o veřejnou bezpečnost po nepokojích v Kapitolu, které vedli jeho příznivci.

Související obsah

Trump se navíc na tiskové konferenci, kterou pořádal ve svém golfovém resortu v Bedminsteru v New Jersey, pustil do zmíněných společností a demokratů, které obvinil ze šíření dezinformací. "Požadujeme zastavení umlčování a zastavení černé listiny," řekl Trump s tím, že žalobu podává u federálního soudu na Floridě.

Bývalý prezident Spojených států promluvil na konci června na největším shromáždění svých stoupenců od prohraných prezidentských voleb. Na mítinku v Ohiu zkritizoval vládu svého nástupce Joea Bidena i výsledky voleb. A naznačil, že by v těch příštích mohl znovu kandidovat.

Trump na rožni! Světové lídry zesměšňuje festival v Německu. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz