Koronavirus

Konec proplácení testů? Lidé jsou pro! Podporu získává i povinné očkování

Konec proplácení testů? Lidé jsou pro! Podporu získává i povinné očkování
Zdroj: Profimedia

Více než 40 procent čtenářů TN.cz v anketě souhlasilo s povinným očkováním proti koronaviru, ať už pro všechny, nebo jen pro některé skupiny lidí. Rostoucí podporu má také zrušení proplácení testů, s čímž za určitých podmínek souhlasí většina respondentů.

Ačkoliv je stále většina čtenářů TN.cz, kteří hlasovali v úterní anketě, proti povinnému očkování, výsledek už není tak drtivý.

Ke středeční půl deváté dopoledne bylo z 5865 hlasujících pro povinné očkování u všech skupin obyvatelstva 2335 lidí, což je 39,8 procenta, dalších 99 lidí by bylo pro povinné očkování s podmínkou, že by se týkalo jen některých skupin. Tato skupina tvoří 1,7 procenta. Na výsledky ankety se podívejte níže.


Většina čtenářů TN.cz se vyjádřila pro zrušení proplácení testů na covid-19. Ještě před nějakou dobou tomu ale bylo naopak. Začátkem července bylo pro zrušení proplácení testů jen 1769 lidí ze 4757, což je 37,2 procenta. Na srovnání výsledků obou anket se podívejte níže.

Celkem 787 respondentů (43,8 procenta) z 1796 dle posledních dat TN.cz je pro ukončení proplácení testů za jakýchkoliv okolností, dalších 122 (6,8 procenta) by zrušení proplácení podpořila jen v případě, že stát zruší podmínku negativního testu pro vstup do restaurací a podobně. Tyto dvě skupiny tvoří velmi těsnou většinu 50,6 procenta respondentů, v součtu mají 909 hlasů.

Související obsah


Pro bezpodmínečné zachování proplácení je 867 čtenářů (48,3 procenta), zatím by proplácení testů nerušilo 20 hlasujících, tedy 1,1 procenta. Dohromady je to 887 respondentů (49,4 procenta) pro zachování proplácení.

Celoplošné povinné očkování nemá perspektivu, řekl v úterý v Televizních novinách na Nově sociolog Jan Herzmann. Podívejte se na celý rozhovor:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz