Zahraničí

Americký vojenský vrtulník Black Hawk nouzově přistál v Bukurešti

V Bukurešti ve čtvrtek nouzově přistál americký armádní vrtulník Sikorsky UH-60 Black Hawk, takzvaný Černý jestřáb. V ulicích rumunské metropole částečně zastavil dopravu. Nikoho ale nezranil.

Lidé v rumunském hlavním městě Bukurešťi byli ve čtvrtek svědky neobvyklého incidentu. Přímo na rušné křižovatce totiž musel nouzově přistát vrtulník armádní vrtulník americké výroby Black Hawk. Podle agentury Reuters při manévru zničil dvě lampy veřejného osvětlení a musela se také na chvíli zastavit doprava. Nikomu se ale jinak nic nestalo.

Havarovaný Black Hawk byl součástí šestičlenné skupiny. S dalšími pěti vrtulníky se měl účastnit přehlídky připravované k oslavě stažení rumunských vojenských jednotek z Afghánistánu.

Proč musel Black Hawk nouzově přistát, se zatím neví. Rumunská policie se ale domnívá, že důvodem byly technické problémy. Video zachytilo, jak začal stroj prudce klesat z formace.

Související obsah

"Pracujeme s našimi rumunskými partnery na tom, abychom celou situaci vyřešili. Až budou k dispozici bližší informace, tak je poskytneme," informovalo o incidentu stručně americké velvyslanectví v Rumunsku.

Na základě čtvrtečního nouzového přistání se rumunské ministerstvo obrany rozhodlo uspořádat vojenskou přehlídku bez účasti letounů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz