Domácí

Déšť vydrží do konce týdne! V dalších dnech se počasí zlepší. PŘEDPOVĚĎ

Ani v následujících dnech bychom ještě neměli odložit deštníky. O víkendu se stále mohou ojediněle objevit bouřky a déšť. Teploty však budou poměrně vysoké, vyšplhat mohou až na 28 °C. Počasí by se mělo zlepšit v polovině příštího týdne.

"Počasí u nás bude ovlivňovat výšková tlaková níže, která se bude přesouvat z Bavorska přes Alpy nad Jaderským mořem, kde se bude vyplňovat. Postupně počasí u nás ovlivní výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a později nevýrazné pole vyššího tlaku vzduchu nad střední Evropou,“ uvedl na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


V pátek bude oblačno až polojasno, ojediněle se mohou objevit také přeháňky a bouřky. V noci teploty spadnou na 12 °C, přes den se vyšplhají až na 28 °C, v 1000 metrech na horách bude kolem 19 °C.

Související obsah


Sobota bude ve znamení oblačné až zatažené oblohy, na většině území bude pršet. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 14 až 18 °C. Denní teploty budou dosahovat až 28 °C, na jihozápadě Česka můžeme naměřit pouze 22 °C.


Rovněž v neděli bude oblačno až zataženo s přeháňkami a bouřkami. Postupně bude od severozápadu ubývat oblačnosti a déšť bude ustávat. V noci teploty klesnou na 18 až 14 °C, přes den se zvednou maximálně na 27 °C.


Začátek nového týdne bude polojasný až oblačný, ojediněle s přeháňkami. V pondělí stoupnou teploty na 26 °C, v noci musíme počítat s teplotami od 12 do 16 °C.

Související obsah


V úterý meteorologové očekávají polojasno až oblačno s přeháňkami. Teploměry v noci naměří 10 až 14 °C, přes den se můžeme těšit na příjemných 25 °C.


Také další dny budou polojasné až oblačné a počítat musíme s přeháňkami. V noci se teplota může snížit až na 10 °C, naopak přes den budou teploměry atakovat 27 °C.

Přeháňky a bouřky nás budou provázet až do začátku příštího týdne. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz