Koronavirus

Masivní očkování bez registrace pokračuje, otevře hned několik center

Ve středu se v nákupních centrech Karolina v Ostravě a Olympia v Brně otevřou další očkovací místa, kam si lidé budou moci bez objednání přijít pro vakcínu proti covidu-19. V pátek to pronesl premiér Andrej Babiš. Další centra se otevřou i v Praze a v Plzeňském kraji.

Ve středu se otevřou další očkovací centra pro očkování proti covidu-19, do kterých mohou lidé přijít bez objednání. Budou v nákupních centrech Karolina v Ostravě a Olympia v Brně.

Zájem o vakcinaci proti covidu-19 bez registrace je enormní. V pondělí se otevřela první dvě očkovací centra, a to v nákupním centru na pražském Chodově a na hlavním nádraží. Lidé ve frontách čekali i dlouhé hodiny.

Související obsah

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve čtvrtek oznámil, že další očkovací centra bez registrace by mohla otevřít v příštím týdnu. Premiér o den později upřesnil, že půjde o místa v nákupních centrech Karolina v Ostravě a Olympia v Brně, jejichž provoz bude spuštěn ve středu a dohlédnou na něj Fakultní nemocnice Ostrava a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. 

V Praze se kromě dvou zmiňovaných míst na začátku týdne otevře i očkovací centrum bez registrace v obchodním centru na Smíchově. Hned na osmi místech se ve vybrané dny spustí očkování bez objednání i v Plzeňském kraji.

Podívejte se, jak probíhalo očkování bez registrace v Praze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz