Krimi

Dělníci měli místo pomoci po tornádu na Moravě krást, hrozí jim tvrdý trest!

Dělníci měli místo pomoci po tornádu na Moravě krást, hrozí jim tvrdý trest!
Zdroj: Profimedia

Z ostudy kabát a navíc oplétačky se zákonem mají dva dělníci, kteří podle svých slov pomáhali v obcích postižených tornádem. Mimo jiné tam však také měli ukrást několik notebooků a mobilních telefonů. Mužům nyní hrozí kvůli okolnostem zvýšený trest – až 8 let za mřížemi.

Velmi nehezkým způsobem se předvedla dvojice dělníků ve věku 23 a 44 let, kteří pomáhali s opravami v Mikulčicích, které zasáhlo na konci června ničivé tornádo.

"Při hledání jídla a oblečení si povšimli v kulturním domě v Mikulčicích v krabici odložených notebooků a mobilních telefonů. Muži, kteří se už několikrát dostali do křížku se zákonem, využili příležitosti a elektroniku odcizili," uvedl v pondělí policejní mluvčí Pavel Šváb.

Související obsah

Muži si lup za více než 50 tisíc korun odnesli do svého přechodného bydliště. Mladšímu z nich se pak celá záležitost nejspíš rozležela v hlavě a věci následující den prostřednictvím svého šéfa odevzdali policistům.

Oba výtečníci se ale i tak trestu nevyhnou. "Jsou stíháni za krádež, které se dopustili ve stavu nebezpečí. Hrozí jim až osmiletý pobyt za mřížemi," dodal Šváb.

Jak to na Moravě vypadá měsíc po tornádu? Pusťte si reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz