Krimi

Dělníci měli místo pomoci po tornádu na Moravě krást, hrozí jim tvrdý trest!

Dělníci měli místo pomoci po tornádu na Moravě krást, hrozí jim tvrdý trest!
Zdroj: Profimedia

Z ostudy kabát a navíc oplétačky se zákonem mají dva dělníci, kteří podle svých slov pomáhali v obcích postižených tornádem. Mimo jiné tam však také měli ukrást několik notebooků a mobilních telefonů. Mužům nyní hrozí kvůli okolnostem zvýšený trest – až 8 let za mřížemi.

Velmi nehezkým způsobem se předvedla dvojice dělníků ve věku 23 a 44 let, kteří pomáhali s opravami v Mikulčicích, které zasáhlo na konci června ničivé tornádo.

"Při hledání jídla a oblečení si povšimli v kulturním domě v Mikulčicích v krabici odložených notebooků a mobilních telefonů. Muži, kteří se už několikrát dostali do křížku se zákonem, využili příležitosti a elektroniku odcizili," uvedl v pondělí policejní mluvčí Pavel Šváb.

Související obsah

Muži si lup za více než 50 tisíc korun odnesli do svého přechodného bydliště. Mladšímu z nich se pak celá záležitost nejspíš rozležela v hlavě a věci následující den prostřednictvím svého šéfa odevzdali policistům.

Oba výtečníci se ale i tak trestu nevyhnou. "Jsou stíháni za krádež, které se dopustili ve stavu nebezpečí. Hrozí jim až osmiletý pobyt za mřížemi," dodal Šváb.

Jak to na Moravě vypadá měsíc po tornádu? Pusťte si reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz