Domácí

V Česku už fungují mobilní očkovací centra, Praha zvolila autobus

V Česku ve čtvrtek vyjelo mezi lidi mobilní očkovací centrum. Vakcinační tým zamířil v sanitce do Ostravy-Přívozu a pokračovat bude i na další místa v Moravskoslezském kraji. Mobilní očkovací centra využívají i další kraje. Vláda věří, že tím usnadní lidem přístup k očkování a zvýší se tím kolektivní imunita.

Mezi prvními naočkovanými mobilním týmem byl i pan Stanislav, ten pracuje u technických služeb a bál se o práci. Termíny v očkovacích centrech mu nevyhovovaly, tak zvolil mobilní tým, který přijel kousek od jeho domova.

"Jsem tu kvůli očkování, bál jsem se, že nás propustí, když to nebudeme mít. Jsem první z rodiny a pak půjdou další," svěřil se pan Stanislav.

Související obsah

"Jsou to občané, kteří nejsou úplně v kontaktu s internetem, neumí si mnohé věci přečíst nebo vykomunikovat, tak se domnívám, že je to ta správná cesta," uvedla lékařka Zuzana Čermáková.

Ve čtvrtek lékaři podávali první dávku, následně dorazí také s druhou. Zájem o očkování lidé totiž mají.

V Praze na Mariánském náměstí zvolili jinou taktiku, jak lidi nalákat k očkování, a to vakcinaci přímo ve speciálním autobuse. Autobus bude objíždět frekventovaná místa a očkovat se bude bez registrace.

Související obsah

Plán zastávek je jasný. "V zoologické zahradě, ale i v olympijské vesničce, chystáme se vydat třeba i do Sapy," vysvětlil primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

Mobilní tým začal očkovat i v Karlovarském kraji lidi bez domova. V tamní Armádě spásy naočkovali přes 30 lidí vakcínou Janssen.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz