Zahraničí

Slováci protestují proti opatřením. Dva státy budou očkovat třetí dávkou

Davy lidí na Slovensku protestovaly proti vládním koronavirovým opatřením. V Bratislavě zablokovaly dopravu, policie ale nezakročila. Některé země už brzy chtějí začít očkovat obyvatele třetí dávkou vakcíny. První bude nejspíš Izrael.

V Izraeli rostou počty nakažených. Země proto jako první na světě chce začít svým obyvatelům podávat třetí dávku vakcíny.

"Třetí dávky budou moci dostat lidé nad 60 let, kteří dostali druhou dávku před více než pěti měsíci. Ukazuje se, že vakcína je bezpečná a také že dokáže zabránit úmrtím," nechal se slyšet izraelský premiér Naftali Bennett.

Související obsah

Důvodem může být i obava, že se účinnost očkování po několika měsících snížila. Izrael bude nadále očkovat vakcínou firem Pfizer/BioNTech. Prvním přeočkovaným třetí dávkou se má stát prezident země Herzog.

K podobnému kroku se už brzy chystá i Maďarsko, které zároveň rozhodlo o povinném očkování pro zdravotníky. Ti mají dostat alespoň první dávku do konce srpna.

Související obsah


Povinné očkování zavádí i některé firmy. Třeba Google nebo Facebook do kanceláří neočkované lidi nepustí.

Na Slovensku pak proti očkování, pandemickým opatřením a vládě premiéra Hegera protestovaly davy lidí. Nejvíce protestujících se sešlo v Bratislavě, v okolí prezidentského paláce zablokovali dopravu.

Související obsah

Demonstranti vulgárně nadávali řidičům, kteří chtěli zablokovanými ulicemi projet a vyhrožovali přítomným novinářům. Podle policie byl protest poklidný, a proto se rozhodla nezasahovat.

mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz