Krimi

Dva členy ochranky prezidenta stíhá inspekce! Měli kšeftovat s municí

Dva členy ochranky prezidenta stíhá inspekce! Měli kšeftovat s municí
Zdroj: TV Nova

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dva členy ochranky prezidenta Miloše Zemana. Stíhá je kvůli krádeži a kšeftování se služební municí. Na případ upozornilo Aktuálně.cz, informaci TN.cz potvrdil dozorující státní zástupce Ondřej Šťastný.

Generální inspekce bezpečnostních sborů podle zjištění Aktuálně.cz obvinila dva členy ochranky prezidenta Miloše Zemana. Stíhá je kvůli tomu, že kšeftovali se služební municí. 

Informaci TN.cz potvrdil žalobce z Městského státního zastupitelství v Praze Ondřej Šťastný, který vyšetřování kauzy dozoruje. "Generální inspekce bezpečnostních sborů zahájila trestní stíhání dvou příslušníků Útvaru pro ochranu prezidenta republiky," uvedl.

Související obsah

Na GIBS se obrátili nadřízení obou mužů poté, co si všimli, že ve skladech chybí objednané střelivo. Celou situaci nejprve vedení útvaru pouze monitorovalo, nakonec se ale obrátilo na inspektory. Ti dvojici v únoru zadrželi pro podezření z krádeže a kšeftování se střelivem. Nyní nashromáždili dostatek důkazů pro jejich obvinění.

"Jsou podezřelí ze spáchání přečinu zpronevěry, za který jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Trestné činnosti se měli dopouštět v rámci výkonu služby," zakončil Šťastný.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz