Domácí

Na Vysočině se srazil vlak s autem. Zraněný řidič skončil v nemocnici

Osobní auto a vlak se v úterý ráno střetly na železničním přejezdu v obci Jihlávka nedaleko Jihlavy. Vážně zraněného řidiče záchranáři převezli do nemocnice, všichni pasažéři vlaku vyvázli bez zranění. Provoz na trati byl dočasně zastaven.

Železniční dopravu mezi Jihlavou a Českými Budějovicemi zastavila v úterý brzy ráno vážná nehoda. Řidič osobního auta vjel na železničním přejezdu v obci Jihlávka u Jihlavy pod vlak. 

“Řidič vozidla Škoda Fabia vjel na železniční přejezd v době, kdy zde projížděl osobní vlak a došlo ke střetu,“ uvedla mluvčí policie kraje Vysočina Jana Kroutilová.

Související obsah

Na místě nehody zasahovaly dvě posádky záchranářů z Pelhřimova a jižních Čech. "Sedmadvacetiletý řidič utrpěl vážná zranění horní poloviny těla. Vrtulník ho převezl do traumacentra v Českých Budějovicích," řekl TN.cz mluvčí záchranářů Petr Janáček.

“Dechovou zkouškou policisté u strojvedoucího požití alkoholu vyloučili. U řidiče vozidla vzhledem k jeho zraněním nebylo možné dechovou zkoušku provést, byl proto nařízen odběr krve,“ doplnila policejní mluvčí. Auto je po nehodě úplně zdemolované.

Podle informací Českých drah byl provoz na trati dočasně zastaven. Rychlíky, které za běžného provozu jezdí mezi Cerekví a Jindřichovým Hradcem musela na několik hodin nahradit autobusová doprava. Provoz na trati už byl obnoven.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz