Domácí

Na Vysočině se srazil vlak s autem. Zraněný řidič skončil v nemocnici

Osobní auto a vlak se v úterý ráno střetly na železničním přejezdu v obci Jihlávka nedaleko Jihlavy. Vážně zraněného řidiče záchranáři převezli do nemocnice, všichni pasažéři vlaku vyvázli bez zranění. Provoz na trati byl dočasně zastaven.

Železniční dopravu mezi Jihlavou a Českými Budějovicemi zastavila v úterý brzy ráno vážná nehoda. Řidič osobního auta vjel na železničním přejezdu v obci Jihlávka u Jihlavy pod vlak. 

“Řidič vozidla Škoda Fabia vjel na železniční přejezd v době, kdy zde projížděl osobní vlak a došlo ke střetu,“ uvedla mluvčí policie kraje Vysočina Jana Kroutilová.

Související obsah

Na místě nehody zasahovaly dvě posádky záchranářů z Pelhřimova a jižních Čech. "Sedmadvacetiletý řidič utrpěl vážná zranění horní poloviny těla. Vrtulník ho převezl do traumacentra v Českých Budějovicích," řekl TN.cz mluvčí záchranářů Petr Janáček.

“Dechovou zkouškou policisté u strojvedoucího požití alkoholu vyloučili. U řidiče vozidla vzhledem k jeho zraněním nebylo možné dechovou zkoušku provést, byl proto nařízen odběr krve,“ doplnila policejní mluvčí. Auto je po nehodě úplně zdemolované.

Podle informací Českých drah byl provoz na trati dočasně zastaven. Rychlíky, které za běžného provozu jezdí mezi Cerekví a Jindřichovým Hradcem musela na několik hodin nahradit autobusová doprava. Provoz na trati už byl obnoven.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz