Domácí

Na Vysočině se srazil vlak s autem. Zraněný řidič skončil v nemocnici

Osobní auto a vlak se v úterý ráno střetly na železničním přejezdu v obci Jihlávka nedaleko Jihlavy. Vážně zraněného řidiče záchranáři převezli do nemocnice, všichni pasažéři vlaku vyvázli bez zranění. Provoz na trati byl dočasně zastaven.

Železniční dopravu mezi Jihlavou a Českými Budějovicemi zastavila v úterý brzy ráno vážná nehoda. Řidič osobního auta vjel na železničním přejezdu v obci Jihlávka u Jihlavy pod vlak. 

“Řidič vozidla Škoda Fabia vjel na železniční přejezd v době, kdy zde projížděl osobní vlak a došlo ke střetu,“ uvedla mluvčí policie kraje Vysočina Jana Kroutilová.

Související obsah

Na místě nehody zasahovaly dvě posádky záchranářů z Pelhřimova a jižních Čech. "Sedmadvacetiletý řidič utrpěl vážná zranění horní poloviny těla. Vrtulník ho převezl do traumacentra v Českých Budějovicích," řekl TN.cz mluvčí záchranářů Petr Janáček.

“Dechovou zkouškou policisté u strojvedoucího požití alkoholu vyloučili. U řidiče vozidla vzhledem k jeho zraněním nebylo možné dechovou zkoušku provést, byl proto nařízen odběr krve,“ doplnila policejní mluvčí. Auto je po nehodě úplně zdemolované.

Podle informací Českých drah byl provoz na trati dočasně zastaven. Rychlíky, které za běžného provozu jezdí mezi Cerekví a Jindřichovým Hradcem musela na několik hodin nahradit autobusová doprava. Provoz na trati už byl obnoven.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz