Domácí

Penzion v Žabini zachvátil požár. S ohněm bojovalo 12 jednotek hasičů

Mohutný požár zachvátil v pondělí odpoledne budovu penzionu v Žabini na Frýdecko-Místecku. Plameny zasáhly střechu a podkroví a hasiči museli vyhlásit druhý stupeň poplachu. Požár se podařilo lokalizovat až krátce před půlnocí. Příčina požáru zatím není známá.

Hasiči přijali oznámení o požáru v obci Žabeň asi 15 minut před 17. hodinou. "Hoří první podlaží zděné budovy o rozměru 10 na 20 metrů a střecha," sdělil TN.cz mluvčí hasičů Lukáš Popp v pondělí při zásahu.

Na místě zasahovalo 12 jednotek a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. V přízemí zasaženého objektu o půdorysu přibližně 50 × 15 metrů byla autodílna, patro sloužilo jako prostor pro ubytování. Naštěstí ale v době vypuknutí požáru nikdo uvnitř nebyl. 

Související obsah

"Měli jsme na místě čtyři výškové techniky, přijel i plynový automobil, který zajišťoval výměnu vzduchu v dýchací technice," popsal Jakub Kozák, velitel zásahu. "V současné době uvnitř objektu probíhá intenzivní rozebírání konstrukcí, hasiči strhávají podhledy, protože by ještě mohlo hrozit rozšíření požáru," dodal.

Oheň dostali hasiči pod kontrolu až deset minut před půlnocí. Hasení komplikovalo velmi silné zakouření v podkroví, hasiči využívali termokamery a trhacími háky rozebírali konstrukce podhledů tak, aby se dostali ke všem možným ohniskům a zabránili tak dalšímu šíření.

Související obsah

Hasiči v dýchací technice nasadili k likvidaci čtyři vodní proudy, pomáhali s vyklízením hořlavých předmětů z prostor autoservisu a rovněž před požárem chránili přilehlý vedlejší objekt. S hašením a rozebíráním vnějšího pláště střechy vydatně pomáhala výšková technika.


Proč budova začala hořet zatím není jasné a po příčině vzniku požáru pátrají hasičští vyšetřovatelé. Podle tiskového mluvčího HZS Moravskoslezského kraje Jakuba Kozáka škoda přesáhne dle předběžných odhadů milion korun.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz