Zahraničí

Slovenská řidička pokořila rekord. Nadýchala 5,7 promile, střízliví už den

Slovenská řidička pokořila rekord. Nadýchala 5,7 promile, střízliví už den
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Namol opilá 49letá Martina pokořila ve slovenských Piešťanech rekord. Za volantem nadýchala bezmála 5,7 promile a podle policie to je nejvíc, co pamatují. Skončila v cele předběžného zadržení a ani po 24 hodinách prý stále není střízlivá. Za mřížemi zároveň oslavila 50. narozeniny.

Kulaté narozeniny se Martina ze Slovenska zřejmě rozhodla oslavit o několik hodin dříve. Po městě Piešťany na západě země jezdila zpitá pod obraz. Když ji zastavili policisté, nevěřili vlastním očím.

"Z auto vystoupila v poledne ještě 49letá žena a foukla do alkoholtesteru. Ten jí naměřil v dechu neuvěřitelných 2,72 mg/l, což je 5,67 promile. V tomto stavu jezdila po obědě po městě Piešťany. Policisté jí hned zadrželi řidičský průkaz a rovnou ji eskortovali do cely předběžného zadržení, kde probděla zbytek dne a celou noc," uvedli slovenští policisté.

Podle policie se ženě ještě nepodařilo vystřízlivět. Vyslechnou ji, až nebude opilá. "Potom v tzv. super rychlém řízení předložíme spis na rozhodnutí o její vině a trestu," dodali strážci zákona s tím, že je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Související obsah

"Nezapomenutelný dárek k životnímu jubileu od nás už dostala. Věříme, že se poučí a do dalších narozenin jí přejeme hodně pěších kilometrů," uzavřeli.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz